>

Terrific Sunday

Zagrali na Main Stage na Open’er Festival, Orange Warsaw Festival, Jarocin Festiwal, u boku takich artystów jak: Nothing But Thieves, Artur Rojek, Hey, Muchy czy happysad. Ponadto zespół został zwycięzcą konkursu Skoda Auto Muzyka, dzięki któremu zagrali w koncertowym studiu Programu III Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Zostali wyróżnieni przez Bretta Morgena, reżysera “Cobain: Montage of Heck”, podczas Krakow Film Festival 2015.

Terrific Sunday inspirują się muzyką niezależną. Zespół wydał kilka płyt, dwie EPki (Terrific Sunday EP oraz Tonight EP) oraz 2 albumy długogrające. Dzięki nim na polskim rynku muzycznym grupa funkcjonuje jako silny głos muzyki alternatywnej. Wydawnictwa zostały świetnie przyjęte przez fanów, jak i przez krytykę.

“Strangers, Lovers” (2015) – Debiutancki album Terrific Sunday, pierwszy krok do profesjonalnej kariery – płyta wydana została przez Sony Music Poland. Za ten krążek zespół dostał nominację do Fryderyków w kategorii “Fonograficzny Debiut Roku”. Produkcją zajął się Marcin Bors – jeden z najbardziej rozchwytywanych i utalentowanych polskich producentów. Do pierwszego singla, “Bombs Away” powstał teledysk, który został nakręcony w Barcelonie wraz z ekipą Papaya Films.

“Młodość” (2019) – to drugie dziecko Terrific Sunday. Kontynuuje indie rockowe, charakterystyczne melodyjne gitarowe granie. Jest jednak bardziej bezczelna i bezkompromisowa. Miesza taneczne dźwięki z syntezatorami z lat 80’, a dodatkowo przemawia nie tylko po angielsku, ale też po polsku. „Młodość” jest wybuchową podróżą, która wydaje się nie do okiełzania, równocześnie będąc spójną historią. Pierwszy singiel w języku polskim, “Bałtyk” został doceniony przez redaktorów radiowych. W klipie do singla w roli głównej wystąpił Tomek Goehs, perkusista zespołu Kult. “Amok” to singiel świetnie radzący sobie w serwisach streamingowych. Towarzyszy mu hipnotyzująca animacja oparta na gifach, które prezentują sytuacje związane z chłopakami z zespołu. Z kolei “Młodość” to nostalgiczna podróż do wczesnych lat Terrific Sunday – klip do tego numeru to jest montażem z ich prywatnych kaset z lat ’90.