GrubSon, Rosalie., Sorry Boys i Paula Roma zagrają na Edison Festival 2023!

 

GrubSon, Rosalie., Sorry Boys i Paula Roma dołączają do programu Edison Festivalu w podpoznańskim Baranowie. Tegoroczny festiwal odbędzie się między 7 a 8 lipca nad Jeziorem Kierskim.

 

Lipcowa, piąta edycja festiwalu to okazja do muzycznego spotkania z wieloma muzycznymi gatunkami. Obok gitarowych riffów rozbrzmią soul i R&B, alternatywny pop, a nawet hip-hop. Nie zabraknie miejsca na odkrywanie nowych nazwisk, o co od początku swojej historii dba Edison Festival. Do już ogłoszonych artystów – Much, ARS LATRANS Orchestra, Voo Voo, Mikromusic i Anity Lipnickiej – dołączają właśnie kolejni.
 
Pierwszego dnia festiwalu, w piątek 7 lipca, zagra jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich raperów, GrubSon. Artystyczna droga, którą pokonał, może być mierzona w liczbie przebytych kilometrów, a obecnie każdy jego koncert to prawdziwe muzyczne wydarzenie. Jego albumy zdobywają serca fanów oraz uznanie branży muzycznej. Płyty Holizm oraz Gatunek L zostały nominowane do najważniejszej nagrody muzycznej Fryderyk w kategorii „Album roku – hip-hop”. Wydany jesienią 2020 roku album Akustycz(nie)Zupełnie to z kolei dowód na to, że GrubSon nie zamyka się na muzyczną różnorodność. Artysta przyznaje, że ten akustyczno-elektroniczny materiał to jego najbardziej osobista płyta w dotychczasowej karierze.
Piątek to także okazja do posłuchania na żywo jednego z najciekawszych głosów młodego pokolenia. Rosalie. to artystka, kompozytorka, autorka tekstów i producentka tworząca w nurcie R&B. Właśnie wydała singiel Iluzja zapowiadający album Motherlode, którego premierę zaplanowano na ten rok, a wydany w 2020 roku album IDeal został wyróżniony Fryderykiem w kategorii „Album roku – soul, R&B, gospel”. W 2022 roku światło dzienne ujrzały znakomite crossgatunkowe współprace z jej udziałem, m.in. Potrzeba skał z Królem i Jak ich tu pokochać z Tymkiem.
Czy jest ktoś, kto nie kojarzy przebojowego singla Absolutnie, absolutnie? Zespół Sorry Boys zagra go podczas drugiego dnia festiwalu, w sobotę 8 lipca. Jeden z najciekawszych zespołów na polskiej scenie alternatywno-popowej wydał w ubiegłym roku płytę Renesans promowaną singlem Mapy gwiazd. Od początku działalności trzon grupy stanowią: Bela Komoszyńska oraz Tomasz Dąbrowski i Piotr Blak. Ich debiutancka płyta Hard Working Classes ukazała się w 2010 roku, a wydany w 2013 roku album Vulcano ugruntował pozycję na rodzimej scenie. Do tamtej pory Sorry Boys regularnie meldują się na listach przebojów, zachwycając nietuzinkowymi połączeniami i hipnotyzującym głosem Beli.
Do line-upu lipcowego festiwalu dołącza również Paula Roma, która z łatwością łączy blues, soul i alternatywny pop. W podpoznańskim Baranowie wystąpi 8 lipca. W 2021 roku wydała epkę Cześć, tu Paula Roma, a w ubiegłym roku ukazał się jej pierwszy studyjny album. Płyta Cholerne pragnienie to efekt współpracy artystki z Jurkiem Zagórskim. Z albumu pochodzą single Cześć, tu złość oraz Przez przypadki nagrane wspólnie z Rosalie.
 
Edison Festival już po raz piąty odbywa się na terenie Best Western Hotel Edison, w otoczeniu Jeziora Kierskiego, które gwarantuje malowniczą scenerię i pozwala wyrwać się z miejskiej bieganiny. Znajduje się zaledwie kwadrans jazdy samochodem od centrum Poznania, dlatego to idealne miejsce na weekendowy wypoczynek i relaks w rytm polskiej muzyki. Program Edison Festival to nie tylko doskonałe koncerty, to także liczne familijne aktywności, które będą ogłaszane bliżej daty festiwalu.
 
Harmonogram koncertów: 
 
7 lipca – Muchy, ARS LATRANS Orchestra, Voo Voo, GrubSon, Rosalie. 
8 lipca – Mikromusic, Anita Lipnicka, Sorry Boys, Paula Roma