5-6 lipca 2024
Poznań Baranowo
FAQ
Informacje ogólne
Kiedy i gdzie dokładnie odbywa się festiwal? 

Edison Festival odbywa się w malowniczej scenerii Jeziora Kierskiego na terenie Best Western Hotel Edison. Rezerwujcie czas 5-6 lipca na dwa dni wypełnione piękną muzyką, spotkaniami z przyjaciółmi 
i wakacyjnym klimatem!

W jaki sposób można dotrzeć na festiwal? Jaki wybrać najlepszy środek komunikacji? 

Festiwal jest ulokowany ok. 12 km od Poznania, zatem możecie przyjechać do nas rowerem, który po obowiązkowej przejażdżce wokół jeziora będziecie mogli przypiąć przed wejściem. Możecie wybrać też własne auto, jednak ze względu na brak festiwalowego parkingu rekomendujemy skorzystanie z komunikacji miejskiej lub taksówek. Z najbliższych przystanków: Baranowo/Uniwersytet Przyrodniczy, Baranowo/Klonowa i Przeźmierowo/Wiadukt, kursują autobusy w kierunku Tarnowa Podgórnego i Poznania.

Gdzie znajdę informacje o line-upie? Gdzie i kiedy szukać rozpiski godzinowej koncertów?

Informacje o tym kto wystąpi, są na bieżąco aktualizowane na naszej stronie internetowej – śledźcie zakładkę aktualności oraz nasze profile na Facebooku i Instagramie, by nie przegapić żadnych newsów! Harmonogram godzinowy koncertów będzie opublikowany bliżej daty festiwalu. Dołączcie także do wydarzenia Edison Festival 2024, wtedy na pewno nie umknie Wam żaden komunikat.

Czy mogę przyjść z dziećmi? 

Oczywiście! Atmosfera piknikowa jest przyjazna całym rodzinom. Co roku staramy się zapewnić specjalną przestrzeń z atrakcjami dla najmłodszych, by bawili się równie dobrze jak ich rodzice. Pamiętajcie, by zadbać o słuch dzieci i zabierzcie słuchawki ochronne. Dzieci do lat 6 mogą wejść za darmo z rodzicem, mającym ważny bilet, a dla tych w wieku 7–12 lat przysługuje ulga 50%.

Czy festiwal jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami?

Dokładamy wszelkich starań by udział w festiwalu był komfortowy dla wszystkich, dlatego zawsze możecie liczyć na pomoc i wsparcie obsługi na miejscu. Jeśli macie szczegółowe pytania lub określone potrzeby, serdecznie prosimy o kontakt e-mailowy na adres: bilety@goodtaste.pl – wcześniejsza informacja o Waszej obecności pozwoli nam się odpowiednio przygotować. Dodatkowo każda osoba z niepełnosprawnością może wejść na jeden bilet z osobą towarzyszącą – ten zamiar należy także zgłosić na podany wyżej adres 
e-mailowy.

Jeżeli będzie padać, to czy festiwal się odbędzie?

Jak to bywa w polskim lecie – czasem upalne tropiki, czasem tropikalna ulewa, a wieczorem chłodny dreszcz. Festiwal odbywa się pod gołym niebem i chociaż co roku staramy się zamówić idealną pogodę, lepiej bądźcie przygotowani na każde warunki pogodowe, zabierając okrycia głowy i kremy z filtrem na upały oraz cieplejszą odzież na chłodniejsze wieczory. W razie deszczu warto mieć kalosze i peleryny. Jednocześnie zapewniamy, że śledzimy uważnie prognozy pogody z profesjonalnych źródeł i w przypadku jakiegokolwiek ryzyka, że festiwal nie będzie się mógł odbyć, będziemy Was niezwłocznie informować. Śledźcie nasze komunikaty w mediach społecznościowych.

Bilety
Gdzie kupię bilety?

Dwudniowe karnety są dostępne online w autoryzowanych platformach zakupowych eventim.pl. Odradzamy zakup biletów z drugiej ręki, ponieważ istnieje ryzyko nabycia biletu fałszywego lub nieważnego. Zakup biletu będzie także możliwy na miejscu, w czasie trwania festiwalu – zwróćcie jednak uwagę na obowiązujące pule cenowe biletów. Warto podjąć decyzję o udziale w festiwalu wcześniej, by kupić bilet w najkorzystniejszej cenie!

Czy na festiwal obowiązują bilety ze zniżką? Kogo dotyczą?

Zniżka 50% obowiązuje wyłącznie dzieci w wieku 7–12 lat. Dzieci poniżej tego wieku mogą wejść bezpłatnie. W obu tych przypadkach możliwe jest wejście na festiwal wyłącznie z pełnoletnim opiekunem, mającym ważny bilet oraz konieczne jest posiadanie przy wejściu dowolnego dokumentu potwierdzającego wiek dziecka (np. zdjęcie aktu urodzenia w telefonie).

Jestem osobą niepełnoletnią. Czy mogę kupić bilet i wziąć udział w wydarzeniu samodzielnie? 

Jeśli masz mniej niż 16 lat, niestety nie – wówczas zapraszamy do udziału w wydarzeniu wyłącznie z osobą pełnoletnią. Jeśli masz skończone 16 lat, możesz uczestniczyć w festiwalu samodzielnie, jednak niezbędna będzie pisemna zgoda opiekuna prawnego. Pamiętaj, żeby zabrać z sobą dokument potwierdzający Twój wiek.

Kupowałam/-em bilet dla kilku osób, na każdym z nich jest moje nazwisko – czy to jest w porządku i czy musimy wejść wszyscy razem? 

Ależ skąd, szanujemy naszą planetę i rekomendujemy okazywanie biletów i karnetów w wersji elektronicznej. Pamiętajcie jednak, że bilet musi mieć widoczny kod kreskowy lub kod QR – samo potwierdzenie zakupu nie uprawnia do wejścia na festiwal.

Nie mogę przyjechać na festiwal, czy mogę zwrócić bilet?

Wielka szkoda… niestety zwrot biletów nie jest możliwy. Możesz przekazać go znajomej lub bliskiej osobie, która akurat będzie mogła z niego skorzystać. Dzięki temu sprawisz komuś wyjątkowy prezent, a zakupiony bilet nie przepadnie.

Wejście na festiwal
Czy założenie opaski jest obowiązkowe? Czy mogę zdjąć opaskę? Co, jeśli ją uszkodzę?

Każdy bilet jest wymieniany na festiwalową opaskę, którą sami zaciskamy na Waszych nadgarstkach. Zwykle robią one furorę na Waszych relacjach w internecie z festiwalu! Opaski nie można zdjąć do końca trwania festiwalu. Jest ona bardzo trwała i uprzedzając Wasze kolejne pytanie: tak, można się w niej kąpać, nawet w jeziorze! W przypadku uszkodzenia opaski musicie niezwłocznie udać się do organizatora lub kierownika ochrony przy bramie imprezy wraz z uszkodzoną opaską i wymienić ją na nową – w przeciwnym wypadku opuszczenie terenu imprezy z uszkodzoną opaską lub samodzielne jej zdjęcie będzie oznaczało rezygnację z udziału w festiwalu.

Czy z opaską mogę wyjść z terenu festiwalu? Czy mogę ją przekazać innej osobie, jeśli nie
biorę udziału w całości festiwalu?

Opaska oprócz tego, że pięknie wygląda, pozwala Wam opuszczać teren festiwalu i po jej okazaniu ponownie na niego wejść. Oczywiście pod warunkiem, że cały czas jest na ręce w nienaruszonym stanie. Opaska jest przeznaczona tylko dla jednej osoby, nie ma możliwości przekazania jej komuś innemu. Prawdę mówiąc, nie da się jej w ogóle zdjąć, możliwe jest tylko przecięcie nożyczkami, więc sami rozumiecie, że nie da się jej ponownie już założyć?

Jakich przedmiotów nie wolno wnosić na teren festiwalu?

Przede wszystkim przedmiotów niebezpiecznych lub stwarzających takie ryzyko. Dokładną listę przedmiotów zakazanych znajdziecie w regulaminie festiwalu. Pamiętajcie, że obowiązuje także zakaz wnoszenia własnego jedzenia i picia, środków odurzających, krzeseł, leżaków, selfie sticków, deskorolek, rolek, wrotek oraz parasoli z ostrym zakończeniem. Nie ma także możliwości zabrania profesjonalnych aparatów z wymienną optyką bez uzyskania wcześniejszej akredytacji.

Czy możliwe jest wniesienie własnego jedzenia i picia dla małego dziecka lub dla mnie,
jeśli jestem na specjalnej diecie? 

Oczywiście dopuszczamy możliwość wniesienia pokarmu dla małych dzieci, które nie mogą jeszcze korzystać z oferty gastronomicznej na miejscu. W przypadku osób ze szczególnymi potrzebami, będzie niezbędne okazanie przy wejściu orzeczenia lekarskiego, potwierdzającego konieczność specjalistycznej diety ze względu na stan zdrowia.

Czy mogę zabrać profesjonalny sprzęt foto/wideo na swój użytek? Jak zdobyć akredytację
i nawiązać współpracę mediową?  

Jeżeli reprezentujesz media i chcesz uwieczniać wyjątkowe chwile na Edisonie, odezwij się do załogi biura prasowego i zgłoś po akredytację. Zgłoszenia należy wysyłać z wyprzedzeniem – pod adres e-mailowy: promocja@goodtaste.pl – udzielimy wszelkich informacji o zasadach fotografowania, filmowania i możliwości przeprowadzenia wywiadu z artystą lub artystką.

Czy na teren festiwalu można wejść ze zwierzętami? 

Nie jest to możliwe. Kochamy wszystkie zwierzaki, dlatego wiemy, że tłoczne i głośne miejsca nie są dla nich odpowiednie – najlepiej dla nich będzie, jeśli pozostaną w domach lub innych komfortowych dla nich miejscach. Wyjątkiem są jedynie psy asystujące, mające uprawnienia.

Organizator
Partnerzy